Obchody mordu w Miednoje

2 września 2016 roku II i III klasa policyjna XII LO, na zaproszenie Policji oraz Prezydenta, brała udział obchodach, upamiętniających mord w Miednoje w 1940 roku.

W [galerii] można obejrzeć zdjęcia z tej uroczystości.

Uwaga! Kandydaci do Liceum spoza Bydgoszczy


Uczniowie spoza Bydgoszczy, aplikujący do Klasy Mundurowej o profilu policyjnym, będą mogli znaleźć zakwaterowanie w bursie im. Małgorzaty Szułczyńskiej. Dogodny dojazd z bursy do szkoły i z powrotem: jednym autobusem (linii nr 71). Opłaty:

40 zł. na miesiąc - zakwaterowanie
11 zł. - wyżywienie dzienne (śniadanie, obiad i kolacja)

Uczniowie, którzy zostaną przyjęci do klasy policyjnej i będą chcieli skorzystać z oferty bursy, proszeni są o wypełnienie i wydrukowanie podania przyjęcia do bursy i dostarczenia go do 10 lipca 2014 roku do sekretariatu bursy lub pokoju wychowawców (pokój nr 114), na ul. Bartosza Głowackiego 37:

[ wersja WORD | wersja PDF ]

Czytaj więcej...

Zakończenie...

Dnia 25 kwietnia 2014 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klasy III A XII Liceum Ogólnokształcącego. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie, dyrekcja i nauczyciele oraz rodzice abiturientów. Podczas apelu nastąpiło przekazanie sztandaru XII LO w ręce nowego pocztu sztandarowego, który reprezentują uczniowie klasy IIA: Klaudia Hadrich, Marta Kędzierska  i Jakub Szalla. Po wręczeniu świadectw przez wychowawcę Pana Jarosława Szczepaniaka oraz Panią wicedyrektor Dorotę Podpinkę nastąpił krótki program artystyczny, w którym udział wzięli uczniowie nie tylko liceum, ale również gimnazjum i szkoły podstawowej. Miłym zaskoczeniem dla wszystkich był występ przygotowany na tę okazję przez samych  abiturientów. Zaprezentowali oni krótki skecz parodiujący nauczycieli oraz multimedialny pokaz zdjęć klasowych z minionych 3 lat nauki przeplatany zabawnymi sentencjami nauczycieli. Mimo zabawnych treści obecnych podczas apelu wielu osobom zakręciła się w oku łza wzruszenia. Przyszłym maturzystom jeszcze raz życzymy wszelkiej pomyślności i powodzenia na egzaminach.

WIELKI SUKCES UCZNIÓW XII LO

Uczniowie klasy III A  naszego liceum - Elżbieta Tomaszewska i Jan Świder zdobyli  I miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie na Anglojęzyczną Prezentację, który został zorganizowany przez III LO we Włocławku. Finał tego konkursu odbył się 27 marca 2014, a zwycięzców ogłoszono podczas II Wojewódzkiego Spotkania Młodzieży „Głos należy do Ciebie”. Nagrody (bardzo cenne) najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych               w Polsce wręczali: wicekurator pan Andrzej Siemianowski i senator pan Andrzej Person wraz z organizatorami. Uroczystość odbyła się w przepięknym Pałacu Bursztynowym we Włocławku. Opiekunem naszych uczniów była pani Beata Szot.
GRATULUJEMY!


Niezapomniane przeżycie!!!

   Z dumą i wzruszeniem możemy powiedzieć, że wszyscy, którzy byli w naszej szkole na ,,żywej lekcji historii ” połączonej z wystawą dokumentów i fotografii: ,,Polskie drogi do wolności”, przeżyli niezwykłe chwile. Wysłuchaliśmy poruszających wspomnień . Romana Władysława Bara - Prezesa Honorowego Stowarzyszenia ,,Borowiczan”, żołnierza Armii Krajowej, deportowanego do łagrów NKWD nr 270 Borowicze  w ZSRR.
Uczniowie SP 40, Gimnazjum nr 31 i XII LO przedstawili program artystyczny, który poruszył serca naszych honorowych gości i wszystkich obecnych na uroczystości.
Poniższy wiersz specjalnie na tę lekcję historii, został napisany przez p. Mariolę Wolnik.  w doskonały sposób nawiązuje do wystawy: ,,Polskie drogi do wolności”:  

Czytaj więcej...

Wednesday the 17th. Webmaster: Marcin Garbulski, Administrator: Maciej Kosmala, Marcin Garbulski | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins