Osiągnięcia Liceum

Rok 2013/2014

XII Liceum Ogólnokształcące

•    I miejsce (Elżbieta Tomaszewska i Jan Świder -klasa III A) w II Ogólnopolskim Konkursie na Anglojęzyczną Prezentację.
•    II miejsce (Julia Kossendey – klasa II A) w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego org. przez Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Bydgoszczy
•    I miejsce (Elżbieta Tomaszewska - klasa III A) w VII edycji Ligi Starożytniczej Wojewódzkim konkursie wiedzy o starożytności
•    Wyróżnienie  (Elżbieta Tomaszewska - klasa III A) w IV Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim w Języku Angielskim.

Rok 2012/2013:

• II miejsce (Julia Kossendey) w finale regionalnym Ogólnopolskiego Konkursu Lingwistycznego: ,,Pokaż nam język” (kategoria: język niemiecki)
  • III miejsce (Julia Kossendey) w Wojewódzkiej Olimpiadzie Języka Niemieckiego
  • I miejsce (Patrycja Kuzimska) w Ogólnopolskim konkursie z okazji obchodów rocznicy urodzin Kazimierza III Wielkiego (kategoria: fotografia)
  • Laureatka (Karolina Bobrowska) V edycji Wojewódzkiego konkursu  im. gen. prof. dr hab. Elżbiety Zawadzkiej: ,,Oni tworzyli historię”
  • I miejsce (Mikołaj Gawrych) w Ogólnopolskich Amatorskich Mistrzostwach Tenisa Ziemnego: ,,II ATP Junior CUP 2013)
  • Finalistka (Elżbieta Tomaszewska) V Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej, organizowanego przez redakcję magazynu psychologicznego ,,Charaktery”
  • I miejsce (Elżbieta Tomaszewska) w Międzyszkolnym konkursie recytatorskim w językach obcych
  • Wyróżnienie (Elżbieta Tomaszewska) w VI edycji Ligi Starożytnej – Miejskiego konkursu wiedzy o starożytności
  • II miejsce (Izabela Przekwas, Julia Kossendey) w II Regionalnym Konkursie Muzyki i Poezji w Języku Angielskim: ,,MUSIC ZONE”
  • II miejsce (Rafał Klajbor z zespołem The Tank Fillers) w Miejskim Konkursie Muzycznym VII edycji konkursu: ,,Żyj, nie ulegaj, walcz...!)
  • Nagroda Specjalna (Inez Arcuri) Miejski konkurs taneczny: ,,Dzień Tańca”