Zespół Szkół nr 24 im. Mariana Rejewskiego Zespół Szkół nr 24 im. Mariana Rejewskiego Zespół Szkół nr 24 im. Mariana Rejewskiego Zespół Szkół nr 24 im. Mariana Rejewskiego

Sępy Kulturalne rekomendują film „Najlepszy”!

 

sk

Dnia 7 grudnia br. w ferworze przedświątecznych przygotowań niestrudzeni wielbiciele kina z XII LO wybrali się do Cinema City w Bydgoszczy na film pod tytułem „Najlepszy” w reż. Łukasza Palkowskiego.

Jest to historia mało znanego w Polsce sportowca - Jerzego Górskiego – byłego narkomana, który zwyciężył walkę z nałogiem i zdobył tytuł Mistrza Świata w podwójnym triatlonie w Stanach Zjednoczonych. Na ekranie można było zobaczyć doskonałą grę aktorską m.in. Jakuba Gierszała, Tomasza Kota, Janusza Gajosa i Anny Próchniak.

 

 

 

 

„Najlepszy” to film, który zapiera dech w piersiach! Bohatera poznajemy jako młodego człowieka, który z wyglądu i zachowania przypomina „zombie”, a jego życie podporządkowane jest narkotykom. Podejmuje on jednak walkę z nałogiem. Obserwujemy ją na ekranie z zapartym tchem. Widzimy jak dzień za dniem, dzięki uporowi i uprawianiu sportu bohater staje się tytułowym „najlepszym”! Nie będę zdradzać więcej szczegółów z filmu, ponieważ lepiej zobaczyć ten obraz samemu. Dzięki niemu poczujemy szereg emocji: od przerażenia do radości.

Film jest niezwykle inspirujący. Pokazuje, że jeżeli człowiek o czymś marzy, to jest w stanie to osiągnąć bez względu na przeciwności losu. Skłania nie tylko do przemyśleń, ale również do zmian! Może być dla nas motywacją do działania w szare zimowe dni. „Sępy Kultury” szczególnie polecają go tegorocznym maturzystom, ponieważ jest to świetny przykład do wykorzystania na egzaminach z języka polskiego.

Red. Aleksandra Tomasiewicz

Wednesday the 17th. Webmaster: Marcin Garbulski, Administrator: Maciej Kosmala, Marcin Garbulski | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins