NASI UCZNIOWIE NA FESTIWALU KULTUR W RAMACH BYDGOSKIEGO PROJEKTU „SZKOŁA OTWARTA I TOLERANCYJNA”

 W środę, 30 maja br., w ramach bydgoskiego projektu „Szkoła Otwarta i Tolerancyjna”, na terenie Wyższej Szkoły Bankowej w Bydgoszczy, stworzył się klimat niecodzienny i niezwykły. Na wielkiej przestrzeni plenerowej spotkali się przedstawiciele wielu bydgoskich szkół, aby zaprezentować najbardziej charakterystyczne osiągnięcia aż 39 kultur z całego świata. Uczniowie zwiedzający wystawę mogli nie tylko oglądać interesujące eksponaty, ale również smakować potrawy i słuchać ciekawych opowieści. Nie zabrakło także muzyki na żywo, tradycyjnych tańców czy pokazów sztuk walki. Nasza szkoła zaprezentowała szeroko rozumianą kulturę afrykańską, przyciągając zwiedzających nie tylko klimatycznym zagospodarowaniem przestrzeni, ale również takim atrakcjami jak: gra na bębnach, malowanie twarzy w rytualne wzory, wyplatanie warkoczyków czy degustacja oryginalnych ciasteczek z mąki kukurydzianej. W tym samym czasie odbywały się również I Bydgoskie Uczniowskie Spotkania Humanistyczne „BUSH 2018”, podczas których podsumowano całoroczny projekt „Szkoła Otwarta i Tolerancyjna”. Celem tego

nowatorskiego przedsięwzięcia była przede wszystkim promocja najzdolniejszych młodych bydgoskich humanistów oraz szerzenie wartości związanych z tolerancją. Podczas uroczystości naszą szkołę reprezentowali: Natalia Osak, Julia Dobrzykowska i Krystian Kandziora z klasy pierwszej XII LO opiekunem i szkolnym koordynatorem projektu była p. Lidia Kliniewska. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania naszej wystawy, a także uczniom i nauczycielom uczestniczącym w licznych akcjach i konkursach realizowanych w ramach projektu „Szkoła Otwarta i Tolerancyjna”. Już we wrześniu rusza nowa edycja „Szkoły Otwartej i Tolerancyjnej”- liczymy na Wasze pomysły i zaangażowanie.

Monday the 6th. Webmaster: Marcin Garbulski, Administrator: Maciej Kosmala, Marcin Garbulski | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins