II MIEJSKI KONKURS „NA MOŚCIE KRÓLOWEJ JADWIGI – WĘDRÓWKI PO BYDGOSZCZY Z JERZYM SULIMĄ – KAMIŃSKIM” – PROJEKT EDUKACYJNY REALIZOWANY W RAMACH BYDGOSKICH GRANTÓW OŚWIATOWYCH - ZAKOŃCZONY!

 

http://tygodnikbydgoski.pl/wydarzenia/uczniowie-wedrowali-po-bydgoszczy-z-jerzym-sulima-kaminskim-final-miejskiego-konkursu-galeria

 Dnia 6 czerwca w naszej szkole odbył się turniej wiedzy o książce Jerzego Sulimy – Kamińskiego „Most Królowej Jadwigi”. Wzięło w nim udział sześć trzyosobowych zespołów z różnych bydgoskich szkół. Uczestnicy odpowiadali na różnorodne pytania dotyczące treści znanej sagi o naszym mieście. Oto wyniki turnieju: I miejsce – Gimnazjum nr 33 przy Zespole Szkół nr 8, II miejsce – Gimnazjum nr 23, III miejsce – Zespół Szkół Handlowych ex aequo z Zespołem Szkół nr 24. Po trudnych potyczkach z lekturą, laureaci turnieju wiedzy o powieści oraz pozostałych dwóch kategorii: praca plastyczna i prezentacja multimedialna o autorze utworu, wzięli udział w uroczystym finale konkursu.

 

Gośćmi finału byli: Pani Irena Kamińska – żona pisarza, Pani Elżbieta Kamińska – Zielińska – jego córka, radny Pan Stefan Pastuszewski oraz Pani Katarzyna Kirstein – Piotrowska przedstawicielka Wydziału Edukacji i Sportu w Bydgoszczy. Podczas finału uczestnicy konkursu mieli okazję dowiedzieć się czegoś nowego o bydgoskim pisarzu z wystąpień Pana Stefana Pastuszewskiego i Pani Elżbiety Kamińskiej oraz podziwiać nagrodzone prace. Laureaci odebrali dyplomy oraz cenne nagrody a ich nauczyciele podziękowania. Wszystkim dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne edycje konkursu. Zapraszamy do galerii.

Monday the 6th. Webmaster: Marcin Garbulski, Administrator: Maciej Kosmala, Marcin Garbulski | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins