Finał Miejskiego konkursu wiedzy sportowej „Historia startów polskich sportowców na Igrzyskach Olimpijskich”.

 Dnia 29.maja 2018 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się finał miejskiego konkursu wiedzy o tematyce olimpijskiej. Uczniowie bydgoskich szkół mieli za zadanie wykazać się znajomością historii startów i sukcesów osiąganych przez polskich sportowców w czasie najważniejszych zawodów sportowych na świecie, czyli Igrzysk Olimpijskich. Konkurs składał się z dwóch części – pisemnej i ustnej. Do pierwszej części przystąpili wszyscy zgłoszeni uczestnicy. Test składał się z 15 pytań, a do zdobycia były

43 pkt. Dziesiątka uczniów z najwyższą ilością punktów awansowała do części finałowej, rozgrywanej wg zasad telewizyjnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Zawodnicy oprócz wiedzy musieli wykazać się również strategią eliminowania konkurentów oraz liczyć na łut szczęścia. Trójka najlepszych awansowała do ostatniego etapu konkursu – wielkiego finału. W tym gronie znalazła się jedyna dziewczyna biorąca udział w konkursie – Julia Kompa ze Szkoły Podstawowej nr 18 oraz dwóch przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych – Cezary Talar z Technikum Kolejowego oraz Mikołaj Hetzig z III Liceum Ogólnokształcącego. Ostatecznie zwycięzcą został Mikołai Hetzig, drugie miejsce zajął Cezary Talar, a na trzecim miejscu zawody ukończyła Julia Kompa. W tym miejscu wart zauważyć, że pierwszą edycję konkursu, rozegraną w czerwcu 2015 roku, wygrał również Mikołaj Hetzig, wtedy uczeń Gimnazjum nr 47. Wszyscy startujący uczniowie wykazali się dużą wiedzą i zainteresowaniem tematyką sportu olimpijskiego. Gratulacje. Inicjatorem i organizatorem konkursu był Krzysztof Kultys.

Monday the 6th. Webmaster: Marcin Garbulski, Administrator: Maciej Kosmala, Marcin Garbulski | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins