SUKCESY UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ NR 24 W XXV BYDGOSKIEJ OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY W LEKKOATLETYCE ( 5 medali na piersiach naszych uczniów !!! )

 


8 czerwca 2018 roku reprezentacja naszej szkoły brała udział
w Finałowych Zawodach XXV Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży
w Lekkoatletyce. Zawody odbyły się na stadionie Zawiszy Bydgoszcz im.
legendarnego mistrza olimpijskiego w biegu przeszkodowym Zdzisława Krzyszkowiaka.
Nasi uczniowie osiągnęli wspaniałe rezultaty i  zdobyli 5 medali.
Trzy medale wywalczyli nasi „policjanci” w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych. Tytuły wicemistrzowskie stały się łupem: Tomasza Wilkosza z klasy I LO w biegu na dystansie 1500 metrów oraz sztafety szwedzkiej w składzie: Tomasz Wilkosz, Krystian Kandziora, Jakub Koperski
( wszyscy z klasy I LO ) oraz Dawid Manteufel z klasy II LO. Brązowy medal
w pchnięciu kulą zdobyła Anna Wierzbicka z klasy I LO, która reprezentowała jeszcze naszą szkołę w finałowym biegu na 800 metrów. Mimo braku indywidualnego medalu należy jeszcze wyróżnić Krystiana Kandziorę, który zajął dwa czwarte miejsca: w biegu na 400 metrów oraz w rzucie oszczepem.
W rywalizacji szkół podstawowych znakomity występ zanotowała uczennica klasy 6b Kalina Marzec, która na dystansie 600 metrów zdobyła srebrny medal, wyprzedzając wiele wyżej notowanych rywalek. Duży sukces stał się też udziałem Pauliny Grzelak, uczennicy klasy 6a , która zajęła 3 miejsce
w skoku w dal. W finale skoku wzwyż oraz w dal wystąpiła również uczennica klasy 6b Lena Staśkiewicz.
Wszystkim gratulujemy wspaniałego występu i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekunami naszych lekkoatletów byli: Jolanta Lewandowska oraz Jarosław Szczepaniak.

Zdjęcia naszych medalistów dostępne w Galerii.

Monday the 27th. Webmaster: Marcin Garbulski, Administrator: Maciej Kosmala, Marcin Garbulski | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins