Wigilia w Biskupinie

 

    W miniony czwartek uczniowie klasy 5a, 5b i 5d wraz ze swoimi wychowawcami wybrali się do „Przystani Biskupińskiej”. To niezwykłe miejsce znajdujące się na Szlaku Piastowskim zaczarowało uczestników wycieczki prawdziwie świątecznym klimatem.
    Już od progu powitały wszystkich przepiękne bożonarodzeniowe dekoracje i kusząca woń piernikowych przypraw. Atmosfera sprzyjała, żeby z uwagą i zaciekawieniem wysłuchać opowieści pani Mikołajowej o najdawniejszych świątecznych tradycjach i obyczajach.

 

 

 


     A później …  było samodzielne robienie i lukrowanie piernikowych ciasteczek oraz prawdziwa lekcja artystycznego rzemiosła, w efekcie której powstały bałwanki i stroiki na świąteczny stół. Był też czas na wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Tak, wprowadzona w magię  Świąt, cała uczniowska rodzina zasiadła  do wigilijnego stołu, by popróbować tradycyjnych potraw,  między innymi przepysznych pierogów z kapustą i grzybami .
    W drodze powrotnej do szkoły rozentuzjazmowani piątoklasiści dzielili się swoimi wrażeniami i oglądali prezenty dla najbliższych zakupione w biskupińskim sklepiku. To był naprawdę udany dzień!

Tuesday the 18th. Webmaster: Marcin Garbulski, Administrator: Maciej Kosmala, Marcin Garbulski | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins