„Sportowe emocje” – wycieczka do Warszawy

 

 

W dniu 11 czerwca 46 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami udało się do Warszawy na wycieczkę tematyczną zatytułowaną „Sportowe emocje”
Program wyjazdu obejmował 3 punkty:
Muzeum sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim
Zwiedzanie stadionu warszawskiej Legii
Wizyta na Stadionie Narodowym.
Pierwszym przystankiem było Muzeum Sportu. Nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią i genezą powstania Starożytnych oraz Nowożytnych Igrzysk Olimpijskich, wysłuchać ciekawych opowieści przewodnika oraz zobaczyć największe sukcesy polskich sportowców. Niezwykłe wrażenie wywarła szczególnie gablota z oryginalnymi, zdobytymi w trakcie zawodów, medalami olimpijskimi. Dla wielu z naszych uczniów było to pierwsze, oby nie ostatnie, spotkanie z wielkim polskim sportem i jego sukcesami.


Kolejnym przystankiem, był Stadion Miejski, siedziba 14-krotnego Mistrza Polski, czyli Legii. Podczas spaceru z przewodnikiem młodzi uczniowie z Bydgoszczy mogli zasiąść na trybunach, m.in. na słynnej „Żylecie” trybunie najzagorzalszych fanów Legii, oraz w strefie VIP, przeznaczonej dla najważniejszych i najbogatszych postaci tego klubu, przebywać w wynajmowanych lożach, zasiąść na stanowisku komentatorów telewizyjnych i radiowych. Niezwykle interesującym fragmentem zwiedzania stadionu było wejście do szatni zawodników (szatnia gości), w której w roku 2016 roku przygotowywała się do meczu drużyna Realu Madryt wraz z Cristiano Ronaldo. Nasi uczniowie mieli także okazję poczuć się jak zawodnicy, uczestniczący w meczu, wychodząc na płytę stadionu i zasiadając na miejscach przeznaczonych dla trenerów i zawodników rezerwowych. Pobyt na stadionie Legii zakończył się wizytą w sklepie klubowym, gdzie można było zakupić pamiątki i gadżety związane z warszawskim klubem.
Ostatnim, ale niezwykle ważnym, punktem wycieczki był Stadion Narodowy. Miejsce, gdzie swoje mecze rozgrywa piłkarska Reprezentacja Polski. Czas był wyjątkowy, gdyż dzień wcześniej w tym miejscu Polska wygrała z Izraelem 4 do 0. Nasi uczniowie mieli możliwość zasiąść na trybunach tego 55 tysięcznika. Ogrom stadionu naprawdę robi wrażenie. Następne miejsca na stadionie to sala, gdzie odbywają się konferencje prasowe naszych zawodników oraz wizyta w szatni piłkarzy. Zwieńczeniem pobytu było wejście na górną trybunę i możliwość obserwacji stadionu z wysokości najwyższych sektorów. Nasi uczniowie wykorzystali to miejsce do robienia wielu, atrakcyjnych, pamiątkowych zdjęć. Wizyta w sklepiku z pamiątkami była ostatnim etapem pobytu na PGE Narodowym.
Po tych trzech niezwykle atrakcyjnych, ale i męczących punktach programu, rozpoczęła się droga powrotna do Bydgoszczy.
Podsumowując, można stwierdzić, że Warszawa na sportowo może stanowić ciekawą formę edukacyjną, poznawczą i rozrywkową. Zadowolenie naszych uczniów (galeria zdjęć), niech będzie tego dowodem.
Opiekunowie wycieczki:
Jolanta Lewandowska
Małgorzata Wełnińska-Ginther
Jarosław Szczepaniak
Krzysztof Kultys.

Monday the 18th. Webmaster: Marcin Garbulski, Administrator: Maciej Kosmala, Marcin Garbulski | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins