Biwak integracyjny klas policyjnych 2019

 

 

 

W Wielonku nad Zalewem Koronowskim odbył się biwak (25-27.09.2019) integracyjny klas o profilu policyjnym. Policjanci Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy przygotowali dla uczniów XII Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy moc wrażeń i atrakcji.Głównym celem wyjazdowego spotkania klas była integracja i nauka podstaw policyjnej musztry.

 

Nie zabrakło oczywiście dyscypliny. Asp. Szymon Porażyński oraz mł. asp. Rafał Wohlfeil, jako opiekunowie klas policyjnych z ramienia Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, przygotowali wiele atrakcyjnych zajęć, m.in. poranne zaprawy, bieg na dystansie 3 km, zajęcia z samoobrony. Uczniowie klas pierwszych pod czujnym okiem policyjnego instruktora uczyli się także podstaw musztry. O integrację zadbali też szkolni wychowawcy oraz starsze klasy, które poprowadziły dla „pierwszaków” wspaniałe otrzęsiny, zakończone wspólną dyskoteką. Nie było łatwo. Gdy już wszyscy smacznie spali, zmęczeni całodniowymi obowiązkami, ogłaszane były alarmy, na które należało się stawiać jak najszybciej w pełnym umundurowaniu.

Podczas biwaku młodzież dowiedziała się również, że ciąży na nich duża odpowiedzialność i wymagana jest etyczna postawa, którymi muszą charakteryzować się osoby pretendujące do zawodu policjanta. W myśl zasady "czym skorupka za młodu nasiąknie..." policyjni opiekunowie starali się w młodzieży zaszczepić odpowiednie zachowania i samodyscyplinę. Poruszone zostały również problemy tak popularnego w dzisiejszych czasach hejtu internetowego oraz zachowań nienawistnych. Policjanci radzili też jak funkcjonować w sieci, aby nie stać się ofiarą, a także sprawcą przestępstwa.

Drugiego dnia, w trakcie zajęć z klasami, z niezapowiedzianą wizytą zawitali Panowie Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy insp. Krzysztof Stefaniak, oraz Dyrektor Zespołu Szkół nr 24 w Bydgoszczy mgr inż. Leszek Sobieraj, którzy serdecznie przywitali uczestników. Pan Komendant podziękował uczniom, że wybrali klasy o profilu policyjnym i podkreślił jak ciekawym oraz odpowiedzialnym jest zawód policjanta. Zachęcał młodzież do podążania tą drogą.

Efekt końcowy biwaku? Nowe doświadczenia, duże zmęczenie, ale uśmiechnięte buzie i wielka satysfakcja z udziału. Za rok widzimy się ponownie!!!

Monday the 18th. Webmaster: Marcin Garbulski, Administrator: Maciej Kosmala, Marcin Garbulski | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins