Wycieczka "Poznajemy nasze województwo, kulturę i zwyczaje"

W dniach 31 maja oraz 7 czerwca 2014r. odbyły się wycieczki  tematyczne dla uczniów klas gimnazjalnych "Śladami Anny Wazówny" oraz "Ziemia Chełmińska". Wyjazdy odbyły się w ramach projektu unijnego  Aktywny w szkole - twórczy w życiu.  Podczas   wycieczek  uczniowie zwiedzili zabytki i miejsca związane z postacią Anny Wazówny - ruiny zamku i wieżę w Brodnicy, piękny zamek w Golubiu Dobrzyniu, katedrę w Chełmży oraz malowniczy zamek w Radzyniu Chełmińskim, które są miejscami związanymi z Krzyżakami panującymi na naszych ziemiach w średniowieczu.   Poznali wiele faktów i ciekawostek historycznych związanych  z życiem księżniczki  Anny Wazówny oraz Zakonem Krzyżackim. Ciekawe i udane wyjazdy zostały udokumentowane w postaci licznych fotografii, które można obejrzeć w galerii szkolnej.

opr. Kamila Wyrębska i Marta Kowalczyk-Wojtkowiak

Gimnazjalny festiwal projektów

W sobotę 31 maja na starym Rynku w Bydgoszczy odbywał się Piknik Naukowy zorganizowany przez bydgoskie uczelnie. Wśród prezentujących różnorodne aspekty nauki byli również nasi uczniowie. Reprezentowali oni naszą szkołę na Gimnazjalnym Festiwalu Projektów. Przedstawili dwa spośród tegorocznych  projektów klas drugich. Pierwszy z nich to „Akcja-Afryka” autorstwa uczniów klasy II B: Natalii Pasek, Moniki Łaszcz, Sandry Krzemińskiej, Faustyny Tadych i Karola Żarnowskiego, a przygotowanego pod opieką Pani Anny Cywińskiej. Drugi projekt „Mazurek Dąbrowskiego”, przygotowali i przedstawili: Mateusz Sujkowski, Dominik Szatkowski, Bartek Śmiejek i Marcin Lewandowski. Opiekunem tej grupy była Pani Marta Kowalczyk-Wojtkowiak.

Zgromadzeni na Starym Rynku bydgoszczanie z uwagą i życzliwością obejrzeli prezentacje gimnazjalistów, nie szczędząc im oklasków.

Gratulujemy świetnie przygotowanych projektów i odwagi prezentowania ich przed mieszkańcami naszego miasta.

Brawa dla Kacpra!!!

Kacper Owsianik z klasy 2a gimnazjum  zajął drugie miejsce i zdobył srebrny medal w Eliminacjach strefowych w boksie w kategorii do 70kg. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

Mamy kolejnego medalistę w LA

Tym razem jest to dyskobol Szymon Muller z kl. 3 B Gimnazjum, który 13.05.2014 r. zajął 3 m-ce i zdobył brązowy medal w Zawodach Indywidualnych LA Bydgoszczy w rzucie dyskiem na odległość 33,64 m.    Gratulujemy !

Targi edukacyjne

Targi Edukacyjne (31.03.2014 r.) dla uczniów gimnazjów, którzy  muszą podjąć decyzję gdzie chcą kontynuować naukę - za nami. Nasze stoisko i oferta edukacyjna dotycząca klasy mundurowej o profilu policyjnym w XII LO, cieszyły się wielkim zainteresowaniem.  Zauważyliśmy, że młodzież chętnie   i z zaciekawieniem zapoznawała się z naszą ofertą, a także zadawała konkretne pytania dotyczące  realizacji bloku przedmiotów związanych z edukacją policyjną. Nasze wrażenia po Targach Edukacyjnych na Łuczniczce znalazły potwierdzenie na ,,drzwiach otwartych" szkoły (03.04.2014 r.). Odwiedziło nas wielu uczniów, bardzo często z rodzicami. Do klasy mundurowej o profilu policyjnym wybiera się sporo osób spoza Bydgoszczy, co bardzo nas cieszy i świadczy o tym , że jest o nas głośno nie tylko w samym mieście. Jesteśmy pewni, że za rok będziemy mogli potwierdzić, że KLASA POLICYJNA, to najlepszy wybór!

Tuesday the 22nd. Webmaster: Marcin Garbulski, Administrator: Maciej Kosmala, Marcin Garbulski | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins